Anielskie horoskopy i przesłania. Medytacje, modlitwy i artykuły o tematyce ezoterycznej.
Blog > Komentarze do wpisu

Czakry

Potęga czakr

Każda czakra to klucz do wielu życiowych sekretów. Czakry można opisać jako małe lusterka.

Czakry odzwierciedlają co się dzieje w naszym życiu na poziomie osobistym i duchowym ponieważ one reagują zarówno na wewnętrzną ( nasz umysłowy i emocjonalny krajobraz) jak i zewnętrzną stymulację, zmieniając się każdego dnia w odpowiedzi na to czego doświadczamy i w zależności od tego jak radzimy sobie z tymi doświadczeniami. Nasza zdolność do radzenia sobie z daną sytuacją zależy jednakże od początkowego stanu każdej czakry.

Jeśli czakra jest zrównoważona wtedy jest otwarta i przepływa przez nią energia, a my efektywnie radzimy sobie ze wszystkim. Jeśli jednak czakra jest zablokowana i niezrównoważona ta zdolność jest zaburzona ponieważ nasza perspektywa ograniczona jest przez kondycję czakry.

Wszystkie ludzkie problemy – duchowe, umysłowe, emocjonalne i fizyczne – spowodowane są przez fakt, że energia nie przepływa swobodnie przez zablokowane czakry. Gdy nauczysz się jak pracować z czakrami możesz wtedy zrównoważyć i napełnić energią swoje ciało, umysł i ducha, całkowicie transformując swoje życie.

Znajdziesz odwagę tam gdzie znałaś / znałeś tylko strach, pewność siebie może zastąpić niskie poczucie własnej wartości, możesz także cieszyć się miłością do siebie samej / samego.

Praca i uzdrawianie twoich energetycznych centrów pozwoli energii na swobodniejsze przepływanie przez twoje ciało. Można pozbyć się wielu dolegliwości na fizycznym poziomie ponieważ pracujesz wtedy z przyczyną tej dolegliwości u samych jej korzeni, na poziomie energetycznym.

Na planie duchowym czakry są bardzo istotne, ponieważ tworzą one swoistą drabinę: od ograniczeń planu ziemskiego i fizycznych królestw do wolności i wyzwolenia, które czekają na nas poza planem ziemskim.

Naukowcy i starożytni ludzie przez całe wieki mówili nam, że my, tak jak całe życie jesteśmy zaledwie „energią w ruchu”. Dlatego gdy nauczysz się rozumieć energię zrozumiesz prawdziwą esencję życia.

Twoje myśli, uczucia i działania są energetycznymi wydarzeniami. Aby wiedzieć kim jesteś i dlaczego myślisz, czujesz i działasz w określony sposób musisz poznać siebie energetycznie i ponownie zjednoczyć się z dynamicznym tańcem Wszechświata.

 

Czakry – twój dar od Boga.

Czakry są darami, które otrzymałaś / otrzymałeś od Boga, są twoim wewnętrznym Bogiem; prawdziwą esencją tego, kim naprawdę jesteś. Są znajdującymi się w twojej aurze przetwornikami energii, za pomocą których otrzymujesz, przetwarzasz i wysyłasz życiodajną energię. Te centra energetyczne służą także do integrowania fizycznych, emocjonalnych, psychologicznych i duchowych aspektów człowieka w jedną, spójną całość. Są odpowiedzialne za tworzenie i utrzymanie twojej egzystencji.

Słowo czakra w Sanskrycie oznacza “koło” przypominające wir energetyczny, wibrujące kosmiczne światło, które stwarza fizyczną formę. To właśnie energia emanująca z tych energetycznych wirów sprawia, że twoje serce bije; dzięki niej możesz oddychać oraz myśleć i odczuwać emocje. Bez czakr nie byłoby cię tutaj.

W ciele ludzkim znajduje sie siedem głównych centrów energetycznych. Ponadto jest ponad dwadzieścia pomniejszych czakr, znajdujących się m.in. w dłoniach, za kolanami i na podeszwach stóp.

Czakry:

- to siedem, znajdujących się w ludzkim ciele punktów mocy, przez które przepływa życiowa energia znana także jako “prana, ki lub chi”;

- usytuowane są w naszym fizycznym i eterycznym ciele - są rozlokowane pionowo w centrum ciała, blisko kręgosłup;

- są jak generatory mocy, tworzą i utrzymują energii;

- są jądrem twojej egzystencji, związane ze wszystkim co mówisz i robisz;

- działają jak drzwi, przez które do twojej fizycznej postaci wpływa emocjonalna, umysłowa i duchowa siła;

- są jak drzwi, przez które wkraczają twoje postawy i systemy wierzeń i kreują całą strukturę fizyczna i umysłową.

 

Ogólnie mówiąc trzy niższe czakry (korzenia, sakralna i splotu słonecznego) powiązane są z podstawowymi potrzebami takimi jak: przetrwanie, prokreacja i wola. Cztery wyższe czakry bardziej powiązane są z twoimi psychologicznymi aspektami, są bardziej zaawansowane, bardziej dojrzałe, definiują miłość, komunikację i wiedzę; czakra korony jest czysto duchowa i zapewnia łączność z Wszechświatem i Źródłem.

 

Fizyczne aspekty czakr:

- Czakry korzenia i sakralna powiązane są z funkcjami rozrodczymi i seksualnymi;

- Czakra splotu słonecznego odpowiada za trawienie;

- Czakra serca odpowiada za serce i krążenie krwi;

- Czakra gardła związana jest z płucami i głosem, uszami, gardłem i nosem;

- Czakra trzeciego oka odpowiedzialna jest za wzrok, oczy i przysadkę mózgową;

- Czakra korony związana jest z mózgiem, a zwłaszcza z przysadką mózgową i szyszynką.

 

Psychologiczne aspekty czakr:

- Czakra korzenia odpowiedzialna jest za poczucie bezpieczeństwa, za przeżycie i podstawowy ludzki potencjał;

- Czakra sakralna związana jest z emocjami, seksualnością i kreatywnością;

- Czakra splotu słonecznego odpowiada za energię, przyswajanie i trawienie;

- Czakra serca związana jest z miłością, równowagą, dobrym samopoczuciem. To w tym miejscu znajduje się Złota Brama; jeśli ten środkowy punkt nie jest czysty wtedy także twoje trzecie oko nie może być czyste i pełne wizji;

- Czakra gardła odpowiada za komunikację i wzrost, który jest formą ekspresji;

- Czakra trzeciego oka to energetyczne centrum czasu, świadomości i Światła;

- Czakra korony to centrum świadomości.

 

Gdy leczy się choroby w sposób holistyczny zawsze pracuje się z energią ponieważ kiedy energia swobodnie przepływa przez ciało wtedy panuje w nim harmonia i znika choroba. Czakry i energia wspierają naszą fizyczną postać. Dlatego dzięki wyrównaniu tych energetycznych centrów i polepszeniu przepływu energii tworzysz zmianę od swojego jądra – czyli od systemu energetycznego – aż do ciała fizycznego.

sobota, 28 stycznia 2012, plum74
Kontakt: celestyna.gemma.fortunata@tlen.pl

Polecane wpisy

O mnie !

Kontakt !

Wymiana energetyczna !

Dodaj do ulubonych

 Wejscie w przestrzen serca !

Instagram !

Anielski Swiat na Facebooku !