Anielskie horoskopy i przesłania. Medytacje, modlitwy i artykuły o tematyce ezoterycznej.
poniedziałek, 18 czerwca 2018

 

“Musisz zrozumieć całość życia, nie tylko jakąś jego małą część. Dlatego musisz czytać; dlatego musisz patrzeć w niebo; dlatego musisz śpiewać i tańczyć, pisać poematy, cierpieć i zrozumieć ponieważ właśnie to wszystko jest życiem.”

 

Jiddu Krishnamurti

niedziela, 17 czerwca 2018

 

Ten tydzień będzie upływał przede wszystkim pod znakiem relacji: tak partnerskich, jak i rodzinnych czy zawodowych. Będzie dość intensywnie. Na wierzch mogą wyjść kwestie, które do tej pory były zamiatane pod dywan. Nie należy się tego obawiać. To, że upycha się bałagan tak, że na pierwszy rzut oka go nie widać nie oznacza, iż go nie ma. Prędzej czy później potkniesz się o górę śmieci albo zawartość szafy przygniecie cię gdy otworzysz drzwi. I podobnie jest w relacjach. Niedopowiedziane, niewyjaśnione pretensje gromadzą się, jest ich coraz więcej, aż w końcu przychodzi moment, w którym trzeba zrobić porządek. To zasadniczo nie jest przyjemne, ale zdecydowanie potrzebne. Balast w postaci wzajemnych uraz, żali, pretensji mimo iż niewidoczny gołym okiem i tak cię obciąża. Jeśli chcesz ruszyć do przodu - musisz się uwolnić; musisz poczuć lekkość, a wtedy energia znów zacznie płynąć swobodnie.

Nadchodzący tydzień będzie również szkołą cierpliwości. Może zdarzyć się tak, iż w obliczu dość trudnych sytuacji będziesz chciała / chciał natychmiastowej reakcji czy odpowiedzi. Niemniej jednak jakkolwiek dobrze jest wyjaśnić sobie pewne kwestie, zrzucić ciężar z serca tak trzeba pamiętać, by nie robić tego w złości, furii czy szaleńczym pędzie. Zachowaj zdrowy rozsądek (a przynajmniej postaraj się ) i pozwól - jeśli druga strona będzie miała taką potrzebę - by osoba, z którą będziesz wyjaśnić sobie trudne kwestie miała czas i przestrzeń do przemyślenia tego, czego się właśnie dowiedziała. I tak samo w odwrotnej sytuacji: jeżeli to ty będziesz tą osobą, która zupełnie niespodziewanie od kogoś bliskiego usłyszy, że rzeczy mają się trochę inaczej niż się to wydawało - daj sobie czas i przestrzeń na zrównoważoną reakcję. 

1.

Wstawaj razem ze słońcem, by się modlić. Módl się w samotności. Módl się często. Wielki Duch będzie słuchał jeśli tylko będziesz mówić.

 

2.

Bądź tolerancyjna / tolerancyjny wobec tych, którzy zgubili się na swojej drodze. Ignorancja, zarozumiałość, złość, zazdrość i chciwość pochodzą od zagubionej Duszy. Módl się, aby ci ludzie odnaleźli przewodnictwo.

3.

Szukaj siebie samodzielnie. Nie pozwalaj, by ktoś inny ustanawiał ścieżkę dla ciebie. To jest twoja droga i tylko twoja. Inni mogą iść razem z tobą, ale nie mogą przejść twojej drogi za ciebie.

4.

Traktuj gości w swoim domu z uwagą i delikatnością. Częstuj ich najlepszym jedzeniem, oddaj najlepsze łóżko i traktuj ich z szacunkiem i honorem.

5.

Nie zabieraj tego co nie jest twoje, a co należy do innej osoby, społeczności, dzikiej przyrody czy jakiejkolwiek kultury. Nie zdobyłaś / zdobyłeś tego, ani nie zostało ci to podarowane. To nie jest twoje.

6.

Szanuj wszystko co znajduje się na Ziemi - ludzi, zwierzęta i rośliny.

 

7.

Szanuj myśli, życzenia i słowa innych osób. Pozwól innym, by przejawiali siebie na swój osobisty sposób.

8.

Nigdy nie mów źle o innych. Negatywna energia, którą wysyłasz w ten sposób do Wszechświata wróci do ciebie zwielokrotniona.

 

9.

Wszyscy ludzie popełniają błędy. Wszystkie błędy mogą zostać wybaczone.

 

10.

Złe myśli powodują choroby umysłu, ciała i Ducha. Praktykuj optymizm.

 

11.

Natura nie jest DLA nas, jest CZĘŚCIĄ nas. Natura jest częścią twojej ziemskiej rodziny.

 

12.

Dzieci są nasionami przyszłości. Zasiej miłość w ich sercach i podlewaj ją mądrością i życiowymi lekcjami. Gdy dorastają daj im przestrzeń do wzrastania.

13.

Unikaj ranienia serc innych. Trucizna zadanego przez ciebie bólu wróci do ciebie.

 

14.

Przez cały czas bądź prawdomówna / prawdomówny. Uczciwość jest testem woli człowieka we Wszechświecie.

 

15.

Utrzymuj równowagę. Twoja mentalna jaźń, duchowa jaźń, emocjonalna jaźń i fizyczna jaźń - one wszystkie muszą być silne, czyste i zdrowe. Ćwicz ciało, by wzmocnić umysł. Bogać się duchowo, by uleczyć emocjonalne niedomagania.


16.

Dokonuj świadomych decyzji odnośnie tego kim będziesz i jak zareagujesz. Bierz odpowiedzialność za swoje własne czyny.

 

17.

Szanuj prywatność i osobistą przestrzeń innych ludzi. Nie dotykaj cudzej własności - zwłaszcza świętych i religijnych przedmiotów. To jest zabronione.

18.

W pierwszej kolejności bądź prawdziwa / prawdziwy wobec siebie. Nie możesz pomagać innym i dbać o innych jeżeli najpierw nie zadbasz o siebie i nie pomożesz sobie.

19.

Szanuj religijne wierzenia innych. Nikomu na siłę nie narzucaj swoich wierzeń.

20.

Dziel się swoim szczęściem, swoją pomyślnością z innymi. Udzielaj się  charytatywnie.

 

 

 

 

 

Autor tekstu nieznany.

sobota, 16 czerwca 2018

Kluczem do uzdrawiania jest historia jaką opowiadamy o sobie. Czy kiedykolwiek naprawdę zastanowiłaś / zastanowiłeś się jaką historię opowiadasz stale na swój temat? Każda myśl, która pojawia się w twoim umyśle; każde słowo, które wypowiadasz kształtuje cię od nowa lub wzmacnia to, co już obecne jest w twoim polu energoinformacyjnym. Tak wiele osób wybiera narrację ofiary, wybiera zagłębianie się w bólu i traumie. “Jestem taka nieszczęśliwa / taki nieszczęśliwy”; “ludziom nie można ufać”; “choroba nie wybiera / na moją chorobę nie ma lekarstwa”; “świat jest takim okrutnym miejscem”; “na świecie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy”. Czy te lub podobne słowa są częścią twojej rzeczywistości? Czy jest ci z tym dobrze? Czy chcesz coś zmienić? Miłość uzdrawia, miłość ma moc zmiany. Jednak musi to być miłość autentyczna, płynąca ze świętej przestrzeni serca. Miłość, życzliwość, akceptacja, wewnętrzna harmonia i bazująca na tych najwyższych wartościach siła rozpuszcza choroby, strach, złość, odrzucenie, zazdrość i zgorzknienie. Co przeszkadza ci prawdziwie i w pełni pokochać siebie?

 

Afirmacja:

“Moją intencją jest, aby dzisiejszy dzień był początkiem nowego rozdziału w moim życiu. Aniołowie, pomóżcie mi, proszę, żyć w miłości. Pomóżcie mi uwolnić się od wszystkiego co już mi nie służy, co mnie blokuje i obciąża tak, abym mogła / mógł powitać w mojej rzeczywistości Boskie dary służące mojemu Najwyższemu Dobru. “

piątek, 15 czerwca 2018

"Gdy osądzamy wtedy blokujemy siebie przed życiem i wszystkim co życie ma do zaoferowania. W przeciwieństwie do osądzania gdy jesteśmy wdzięczni wówczas otwieramy się, by otrzymać życie takim jakie ono jest: doskonałym i obfitym."

 

Neale Donald Walsch

czwartek, 14 czerwca 2018

"Mam mądrość i czas potrzebne na to, by osiągnąć pożądane wyniki. Cieszę się każdym z etapów ze spokojem ponieważ wiem, że prowadzona / prowadzony jestem do mojej pełnej realizacji. Mam mądrość, by żyć tu i teraz."

 Każdy człowiek ma swoją własną ścieżkę do przebycia. Być może czasem twoja własna ścieżka wydaje ci się być znacznie trudniejsza niż ścieżki innych ludzi. Życia, jego lekcji i testów nie można porównywać z życiem innych. Nigdy nie wiesz tak do końca z czym zmaga się druga osoba - chociaż pozornie może wydawać się szczęśliwa. Nie skupiaj się na tym, co trudne, negatywne, co cię przytłacza - pamiętaj, że energia podąża za twoją uwagą i tworzysz więcej i więcej tego, na czym się skupiasz. Niech to, co uważasz za problem będzie trampoliną dla twojego rozwoju. Zastanów się jak ciężkie przeżycia cię zahartowały? Czego się nauczyłaś / nauczyłeś? Jak bardzo się rozwinęłaś / rozwinąłeś? Wyciągnij najlepsze wnioski; weź z trudnych doświadczeń najlepsze dary i rusz do przodu z intencją, że tworzysz dla siebie tylko to, co jest prawdziwym błogosławieństwem. 

środa, 13 czerwca 2018

Relacje z innymi ludźmi oferują ci możliwość rozwoju. Twoja Dusza szczególnie mocno pragnie teraz zwrócić twoją uwagę na związki jakie tworzysz z ludźmi. Zapytaj siebie czego nauczyłaś / nauczyłaś lub wciąż uczysz się z relacji, zwłaszcza tej najtrudniejszej. Im dłużej opierasz się rozwojowi i nauce tym trudniejszy stać się może związek.

wtorek, 12 czerwca 2018

Gdy kończy się umysłowy chaos wtedy zaczyna się Oświecenie. Czy kiedykolwiek zauważyłaś / zauważyłeś, że twój umysł wypełniony jest bezustanną paplaniną, chaosem? Przez twój umysł bez przerwy przepływają tysiące myśli. Twój umysł planuje, analizuje, sortuje możliwości, myśli o tym co trzeba zrobić itd. Nadmierne ilości myśli, wieczny mentalny chaos może być czymś niezmiernie męczącym. Jeśli chcesz podnieść swoje wibracje musisz się uspokoić, wyciszyć umysł, zatrzymać przytłaczający strumień  myśli. Z początku może być to dla ciebie trudne. Musisz być osobą świadomą tego, co dzieje się w twoim umyśle. Musisz stać się uważnym obserwatorem  tego co dzieje się w twoim wnętrzu. Naucz się  obserwować swoje działania, reakcje, a także to, co dzieje się wokół ciebie. Obserwuj,  ale nie oceniaj, nie osądzaj i nie przywiązuj się do tego co obserwujesz. Rób to tak często jak będzie to możliwe,  a rezultat z pewnością cię zaskoczy. 

poniedziałek, 11 czerwca 2018

Jednym z darów naszego globalnego postmodernistycznego społeczeństwa jest to, że mamy coraz większy dostęp do całej różnorodnej wiedzy i mądrości, które przez wieki różne kultury wygenerowały na temat tego co oznacza żyć przebudzonym życiem. To jest niesamowicie cenna możliwość. Jednocześnie sprawiło to, że duchowy rynek jest przesycony, a wielu szczerych duchowych poszukiwaczy jest przytłoczonych ogromną ilością dostępnych duchowych nauk, wydarzeń, opcji i nie wiedzą jak odnaleźć swoją autentyczną ścieżkę wzrostu, transformacji i przebudzenia.

W morzu informacji  "przebudzenie" jest słowem, które wywiera presję. Często używane jest w duchowych kręgach. Dezorientującą kwestią dla wielu osób  jest to, że hasło "przebudzenie" jest używane w różny sposób
Podczas gdy wszystkie z nich są prawdziwe i pociągają za sobą prawdziwe zmiany  ważne jest, abyśmy rozróżniali te różne formy przebudzenia.
1) Przebudzenie duchowej energii.
Czasami ludzie używają słowa przebudzenie do opisania jakiegoś rodzaju zmiany lub intensyfikacji, która dzieje się w ciele i systemie energetycznym i ma to potężny wpływ na sposób w jaki doświadczamy siebie i świata. Ta forma przebudzenia często opisywana jest jako kundalini joga, hatha joga, neo tantra, święta seksualność, tai chi i inne formy praktyk bazujących na ciele, seksualności czy energii. Nagle odczuwa się nowe napięcia energii, która uwalniana jest w ciele i umyśle i która zaczyna przepływać przez całą istotę. To może być czasowe lub stałe, ale tego typu energetyczne otwarcia często otwierają kogoś na nowe poziomy świadomości i energetycznej intensywności. Czasami ludzie odczuwają to jako bardzo trudne i dlatego to zjawisko trzeba eksplorować bardzo ostrożnie.
2) Przebudzenie umysłu.   
Czasami ludzie używają słowa przebudzenie w odniesieniu do zmiany, która ma miejsce na poziomie umysłu. Może to oznaczać pojawienie się nowego wglądu intelektualnego. Może mamy jeden z tych pięknych momentów gdy uświadamiamy sobie coś nowego na temat świata lub informacja pojawia się we właściwym miejscu, aby poszerzyć, pogłębić i wzbogacić nasze całe zrozumienie życia. Ten rodzaj przebudzenia  - który odnosi się do tego, że nowe informacje w pełni lądują w umyśle - często określany jest jako doświadczenie sprawiające, że zaczyna się inaczej patrzeć na swoje życie i być może decyduje się na odłączenie od kolektywnego społeczeństwa, od konwencjonalnego świat czy relatywnej rzeczywistości jako całości.
Jest także kwestia uważności w odniesieniu do umysłu. Gdy globalne zainteresowanie uważnością wzrasta, coraz więcej ludzi myśli o tym, co to znaczy być "przebudzonym" jeśli chodzi o bycie uważnym, obecnym, w teraźniejszości, świadomym i naprawdę tutaj dostępnym w chwili teraźniejszej.
3) Przebudzenie nowej osobowości.
Czasami ludzie używają słowa przebudzenie dla zmiany, która dzieje się na poziomie osobowości jako całości. W to może wchodzić głęboki przełom w sensie osobistego połączenia ze sobą, z osobistą autentycznością, integracją i życiową ścieżką. W tego typu przebudzeniu poprzednio niezintegrowane aspekty istoty mogą być na nowo dołączone w pełni unikatowej, indywidualnej jaźni takiej osoby.
4) Przebudzenie Duszy.
Także dla procesów, które dzieją się na poziomie Duszy ludzie często używają słowa przebudzenie. Nauki duchowe na świecie mówią nam, że my jako Dusze odbywamy duchową podróż przechodząc przez ludzkie doświadczenia  w stale odkrywającej się ścieżce uczenia się i wzrastania. Tutaj często mamy do czynienia z serią znaczących poszerzejń świadomości, poczucia obecności danej istoty i napięcia energii płynącej przez system człowieka. Czasami dzieje się to powoli, a czasami w wielkich eksplozjach  gdy świadomość poszerza się , aby objąć cały świat i dotknąć kosmosu. To może obejmować także głębsze połączenie z Bogiem, Świadomością Chrystusową, jakimś bytem, archetypem czy Ziemią jako całością. Gdy to się dzieje coraz więcej nowych informacji i wglądów przenika do świadomości człowieka, który coraz lepiej poznaje siebie jako stale ewoluującą Duszę w żyjącym kosmosie.
5) Mistyczne przebudzenie.
Finalna forma przebudzenia odnosi się do nie dualnych mistycznych tradycji (Vedanta, Zen, sufizm itp.). To jest przebudzenie na poziomie Ostatecznej Rzeczywistości. Tutaj nie doświadcza się intelektualnych wglądów, nowych poziomów połączenia z osobistą jaźnią czy znaczących energetycznych otwarć. Tutaj upada każde poczucie separacji między jaźnią a światem.
Całe doświadczenie zewnętrznego świata czy wewnętrznej jaźni zostaje spalone poprzez nieskończone przebudzone światło i nie pozostaje nikt, kto mógłby to sobie uświadomić i wiedzieć. Wszystkie opowieści o tym, że nawet oddzielna osoba porusza się w oddzielnym świecie są widziane w przebudzeniu, które nie wymaga żadnego ja, które by je otrzymało. Jest po prostu Rzeczywistość poznająca siebie jako niepodzielną przestrzeń nagiej świadomości, światła, obecności, otwartości, miłości i energii emanującej jako całość stworzenia.
W nie dualnych mistycznych tradycjach ważne jest, by mieć pewność, że słowo "przebudzenie" używane jest tylko do tej formy otwarcia. Gdy to uświadomienie staje się stabilne i przepali oraz przemieni całe ciało, pole emocjonalne oraz umysł osoby praktykującej tak, by ta osoba trwała w harmonii z tym wówczas nazywane jest to Oświeceniem.

 

 


Autor tekstu: Jon Darrall-Rew 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 264
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorze

O mnie !

Kontakt !

Wymiana energetyczna !

Dodaj do ulubonych

 Wejscie w przestrzen serca !

Instagram !

Anielski Swiat na Facebooku !