Anielskie horoskopy i przesłania. Medytacje, modlitwy i artykuły o tematyce ezoterycznej.
wtorek, 21 sierpnia 2018Poprzez testy uczymy się życiowych lekcji. Testy nie są po to, by nas zniszczyć, zmiażdżyć; one są po to, by rozwinąć nasze siły. Przechodzą przez naturalne prawo progresu i są niezbędne, abyśmy mogli wznosić się z niższych do wyższych kroków.

Umysł jest źródłem wszystkich twoich problemów i całego twojego szczęścia. Naprawdę jesteś silniejsza / silniejszy niż wszystkie twoje testy. Jeśli teraz sobie tego nie uświadamiasz będziesz musiała / musiał uświadomić to sobie później. Bóg dał ci moc kontrolowania twojego umysłu i ciała, a zatem możesz uwolnić się od bólu i smutku. Nigdy nie mów, że już więcej nie dasz rady. Nie zatruwaj umysłu myśląc, że jeśli przejdziesz jeszcze kilka kroków będziesz zbyt zmęczona / zmęczony, lub że jeśli nie otrzymasz określonego pożywienia będziesz cierpieć itd.
Nigdy nie pozwalaj swemu umysłowi zabawiać się myślami o chorobie czy ograniczeniach, a przekonasz się, że twoje ciało zmienia się na lepsze. Pamiętaj, że umysł jest mocą, która tworzy to ciało, a jeżeli umysł jest słaby to i ciało staje się słabe. Nie żałuj i nie martw się niczym.
Jeśli wzmocnisz swój umysł nie będziesz odczuwać bólu w ciele. Nie ważne co się dzieje musisz być absolutnie wolna / wolny w swym umyśle. Tak jak we śnie możesz myśleć, że jesteś chora / chory, ale po obudzeniu widzisz, że to nie jest prawda. Tak więc w stanie przebudzenia musisz wiedzieć, że to życie jest niczym innym jak sen. Umysł nie ma innego połączenia z ciałem poza tym, które ty mu dasz.

Kiedy twój umysł może całkowicie pozostać poza ciałem do woli wtedy jesteś wolna / wolny. Pamiętaj, że jesteś nieśmiertelna / nieśmiertelny.
Aby przejść życiowe testy będziesz potrzebować odnowienia zarówno ciała jak i umysłu. Będziesz potrzebować elastycznego umysłu. Jeśli nie możesz spełnić testów życia, będziesz bezradna / bezradny, kiedy nadejdą próby i udręki.

Czasami życie wydaje się być okrutną grą. Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że w rzeczywistości jest to tylko sen. Miałaś / miałeś wiele doświadczeń w trakcie wszystkich swych inkarnacji i będziesz mieć wiele kolejnych doświadczeń w przyszłych inkarnacjach, ale one nie powinny cię przerażać. Musisz odgrywać wszystkie role w życiowym filmie powtarzając w swoim wnętrzu: “Jestem Duchem”. To jest wielkie pocieszenie, które daje nam mądrość.
Uświadom sobie obecność Nieskończonego. Ujrzyj Boga, twojego własnego Ojca, twojego własnego Ducha poza cieniami. Uświadom to sobie w swoim sercu serc niezależnie od tego co dyktują ci impulsy. Nie pozwól, by na tronie twego serca zasiadał nikt inny niż Bóg. Jeśli bardziej niż Boga kochasz Boską kreację to będziesz rozczarowana / rozczarowany. Bóg musi być pierwszy, ostatni i zawsze. Nie podążaj za dyktatami ziemskiej krainy snów, bo sny czasami przemieniają się w koszmary. Przełam to senne złudzenie budząc się w Bogu, a będziesz bezpieczna / bezpieczny na zawsze.

 

Autor tekstu:  Paramhansa Yoganandaponiedziałek, 20 sierpnia 2018

 

Krok 1

Wybierz coś co częściej chciałabyś / chciałbyś robić w codziennym życiu. Coś co wywołuje w tobie poczucie winy lub stres. Może chcesz np. więcej ćwiczyć, medytować, zmienić dietę lub nauczyć się czegoś nowego.

Niech za przykład posłuży nam tutaj medytacja jednak aby ćwiczenie przyniosło rezultaty dla ciebie w poniższych zdaniach zastępuj słowo “medytować” tym, co dla ciebie jest istotne (czyli np. ćwiczyć, uprawiać sport, odpoczywać, zarabiać, odżywiać się zdrowo itd.)

“Powinnam / powinienem więcej medytować.”
Zatrzymaj się i obserwuj siebie. Jak się czujesz?
Krok 2

“Powinnam / powinienem” zastąp “mogłabym  / mógłbym”.

“Mogłabym / mógłbym medytować więcej”. Czy po wypowiedzeniu tego zdania delikatnie kiwasz potakująco głową?

Krok 3

“ Mogłabym / mógłbym “ zastąp “mogę”.

“Mogę medytować więcej.” To zazwyczaj jest znaczący problem w nastawieniu i w energii.

Krok 4

“Mogę” zastąp “Jestem podekscytowana / podekscytowany, aby medytować więcej.” W tym momencie większość osób się uśmiecha.

Krok 5
I wreszcie dodajemy słowo “ponieważ” na końcu zdania gdyż powód daje dodatkową motywację, by prawdziwie zanurzyć się w potędze języka mówionego.

“Jestem podekscytowana / podekscytowany, aby medytować więcej ponieważ gdy to robię jestem bardziej zrelaksowana / zrelaksowany i skupiona / skupiony.”

niedziela, 19 sierpnia 2018

To, na czym się skupiasz w swoim życiu wzrasta. Znajdź chociaż jedną rzecz, która jest pozytywna i sprawia ci przyjemność i skup się na niej. Jeśli naprawdę tego pragniesz wyraź również intencję, by mieć coraz więcej okazji do radości, do świętowania. Musisz pamiętać, że radość to stan umysłu: ty wybierasz czy i czym chcesz się radować.

"Nawet gdy jedne drzwi są przede mną zamknięte wciąż mam nadzieję i wiarę w życie. Przestałam / przestałem się martwić, bo wiem, że czeka na mnie coś lepszego. Teraz gdy to rozumiem wypełniam się spokojem."

sobota, 18 sierpnia 2018

Nasze oczy są z przodu, a nie z tyłu ponieważ ważniejsze jest, abyśmy patrzyli na to, co przed nami, a nie na to co zostawiliśmy za sobą w przeszłości. Nie trzymaj się kurczowo przeszłości. Ucz się z niej, wyciągnij wnioski, ale stale idź do przodu.  

piątek, 17 sierpnia 2018

Bogactwo i obfitość przejawiać mogą się w różnej formie: dla jednej osoby bogactwo może przybrać formę wyłącznie materialną, przejawiającą się w postaci finansów czy posiadanych dóbr materialnych. Dla kogoś innego prawdziwym skarbem jest posiadanie kochającej rodziny. Można również cieszyć się obfitością nowych zdarzeń i możliwości w życiu. Pamiętaj, że drzwi do nowych możliwości mogą otworzyć się dla ciebie w każdym momencie.

czwartek, 16 sierpnia 2018

 

Prawdziwa zmiana następuje z poziomu miłości i akceptacji. Akceptacja nie oznacza, że sytuacja musi być dalej cały czas taka sama. Odczuwasz frustrację i napięcie  tak długo jak kłócisz się z rzeczywistością mówiąc, że coś nie powinno być takie jakie jest.

Możesz być szczęśliwą osobą i jednocześnie nie lubić swoich okoliczności życiowych. 

 

Przygotuj listę rzeczy, które chciałabyś / chciałbyś zamanifestować w swojej rzeczywistości. Przygotuj również samoprzylepne karteczki i coś do pisania. Pamiętaj, aby sformułować wszystkie życzenia  w czasie teraźniejszym. Postaraj się również sformułować je w miarę zwięźle i dokładnie. Np. “Cieszę się doskonałym zdrowiem.” “Mam wspaniały dom.” “Jestem w harmonijnym związku z cudownym mężczyzną / cudowną kobietą.” “Zarabiam miesięcznie… .” “”Osiągam sukcesy w …” itp. Z całej listy zakreśl 3 życzenia; takie, które chcesz zamanifestować jako pierwsze. Każde z tych trzech życzeń zapisz na dwóch oddzielnych karteczkach: pierwsze życzenie na dwóch kartkach, drugie na kolejnych dwóch i trzecie na kolejnych dwóch. W sumie powinnaś / powinieneś mieć zapisanych sześć różnych karteczek. Pierwszy zestaw trzech kartek (z każdym z trzech życzeń) przyklej na łóżku (od strony głowy), drugi zestaw trzech kartek przyklej na łóżku od strony nóg. Wszystko co musisz zrobić to po prostu zostawić tam te karteczki i z otwartością i pewnością czekać na to, aż pragnienia zamanifestują się w twojej rzeczywistości. Gdy już któreś z tych trzech pragnień przejawi się w twoim świecie usuń obydwie karteczki, na których to pragnienie było zapisane. Możesz wtedy zastąpić je następnym pragnieniem z listy. Ponownie zapisz pragnienie na dwóch oddzielnych karteczkach i przyklej po dwóch stronach łóżka obok poprzednich.

środa, 15 sierpnia 2018
"Niektóre zmiany wyglądają negatywnie na powierzchni, ale wkrótce uświadomisz sobie, że w twoim życiu tworzy się przestrzeń na to, by wyłoniło się coś nowego."
 
Eckhart Tolle 

Miłość kwitnie w sercach, w których lśni imię Stwórcy. Miłości Boga nic nie jest w stanie powstrzymać. Ty jesteś w innych, inni są w tobie. Nic nas nie dzieli.

Stale utrzymuj swoją uwagę na Bogu. Przebudź miłość w swoim sercu, byś mogła / mógł stać się jednością z Boskością.

Stale monitoruj swój umysł, by nie pojawiła się w nim żadna inna myśl oprócz tej o Bogu.

Twoim zadaniem jest słuchanie swego serca; słuchanie wezwań serca.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 269
| < Sierpień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
O autorze

O mnie !

Kontakt !

Wymiana energetyczna !

Dodaj do ulubonych

 Wejscie w przestrzen serca !

Instagram !

Anielski Swiat na Facebooku !