Anielskie horoskopy i przesłania. Medytacje, modlitwy i artykuły o tematyce ezoterycznej.
piątek, 19 stycznia 2018

Bądź wdzięczna / wdzięczny za wszystkie wspaniałe rzeczy już obecne w twoim świecie. Możesz zacząć pisać dziennik wdzięczności, w którym będziesz zapisywać wszystko za co jesteś wdzięczna / wdzięczny. Tuż przed zaśnięciem możesz z wdzięcznością myśleć o wszystkich dobrych rzeczach, które przytrafiły ci się w ciągu dnia. Jeżeli np. będziesz dziękować za wszystkie związki, które miałaś / miałeś w życiu, jeżeli będziesz odczuwać wdzięczność za obecność przyjaciół i członków rodziny, którzy cię kochają wtedy zwiększasz szanse na przyciągnięcie jeszcze większej ilości miłości i stworzenie udanego związku z ukochaną osobą.

 

czwartek, 18 stycznia 2018

Zwątpienie w siebie może być przyzwyczajeniem,  które trudno przełamać.  Może spowolnić twój duchowy postęp i spełnienie życiowego celu. Ostatecznie cię nie zatrzyma, ale może twój rozwój znacząco spowolnić i sprawić, że będzie on pełen wyzwań. Łatwiej jest wypełnić swoją misję gdy uznaje się własne dobro i talenty oraz gdy  robi się to, co  się kocha. Uświadom sobie własny potencjał i to, że masz coś cennego do zaoferowania. Czas pozbyć się strachu przed porażką,  czas przestać zastanawiać się nad zdolnością i prawem do życia w szczęściu, spełnieniu odnosząc sukcesy. Wszechświat wierzy w ciebie. Jesteś teraz wzywana / wzywany, by służyć ponad to co osiągnęłaś / osiągnąłeś do tej pory. Jesteś gotowa / gotowy, zdolna / zdolny i chętna/ chętny do wejścia na kolejny poziom duchowej odpowiedzialności i wolności.  Umysł może kwestionować twoje możliwości. Możesz obawiać się, że nie jesteś wystarczająco utalentowana / utalentowany, nie masz wystarczającego wykształcenia czy doświadczenia, że nie masz nic ciekawego do zaoferowania. To nic innego jak zranione wierzenia na temat własnej wartości.  Czas rozpoznać te wierzenia, by już dłużej ich nie wspierać. Bądź uprzejma / uprzejmy wobec swojego umysłu, ale pamiętaj  że znacznie bardziej szczęśliwa  / szczęśliwy będziesz bez takich wierzeń. Możesz uwolnić siebie od bólu powodowanego przez te wierzenia, możesz bardziej realistycznie podejść do swoich darów i potencjału. Teraz jest czas, by mocniej zaufać miłości niż wierzeniom,  które cię ranią. Gdy uwalniasz stare wierzenia tworzysz więcej przestrzeni w sobie potrzebnej,  by otrzymywać wskazówki jak w radosny sposób służyć większemu dobru.  Gdy te wyczerpujące wierzenia nie będą czerpać twojej energii będziesz mieć więcej energii, by działać w zgodzie ze swoją intuicją. Za każdym razem gdy zorientujesz się, że blokuje cię strach czy niepokój uwolnij te blokady pytając siebie jak możesz służyć większemu dobru? Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie zawierała informacji, że masz umniejszać swoją wartość.  Zawsze w odpowiedzi na to pytanie dowiesz się, że masz wybrać wiarę ponad zwątpienie. Poczujesz, że wznosisz się do góry, by móc wykorzystać okoliczności oferowane ci przez Wszechświat. Przyniesie ci to spokój umysłu i będziesz mogła / mógł wznowić swój postęp i dzielić się ze światem tym co masz.

Inwokacja:

„Wszechświecie, kocham Cię.  Jak mogą Ci służyć? Akceptuję ochronę i cel płynące z miłości w moim sercu. Miłość wzmacnia i chroni mnie; daje mi cel, pasję, spokój i radość. Wierzę w miłość. Jestem miłością i wierzę w siebie! Niech radość pomagania innym da mi energię i odwagę potrzebne do kontynuowania mojej służby oraz do duchowego rozwoju. Wszechświecie,  niech poprzez Twoją Łaskę wszystkie istoty otrzymają Twoją miłość i uzdrowienie. Niech wszyscy ci, którzy pragną służyć wzmocnią się poprzez współczucie, radość i miłość i niech wszystko to dzieje się dla Najwyższego Dobra. Poprzez moją własną wolną wolę niech tak się stanie.”

środa, 17 stycznia 2018

Uśmiechnij się. Nawet jeśli uważasz, że nie masz zbyt wielu powodów do śmiechu to i tak... uśmiechnij się. Gdy się uśmiechasz zachodzą w twojej fizycznej istocie różne korzystne dla zdrowia procesy. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że takie procesy zachodzą w twojej energetycznej istocie. Gdy się śmiejesz, gdy odczuwasz radość podnoszą się twoje duchowe wibracje, a to w ostatecznym rezultacie sprawia, że przyciągasz do siebie coraz więcej przyjemnych doświadczeń. Uśmiechnij się. Naprawdę warto!

wtorek, 16 stycznia 2018

Pułapki ego.

Jeśli  myślisz, że bardziej "uduchowione" jest jeżdżenie rowerem lub środkami transportu publicznego niż swoim samochodem, a  osądzasz każdego kto jeździ samochodem to znaczy, że jesteś w pułapce ego. Jeśli myślisz, że bardziej "uduchowione" jest nie oglądanie telewizji, a osądzasz każdego kto wciąż ogląda telewizję to znaczy, że jesteś w pułapce ego. Jeśli myślisz, że bardziej "uduchowione" jest unikanie plotkowania, czytania plotkarskich magazynów, wiadomości w gazetach itp., a osądzasz każdego kto wciąż plotkuje i czyta tego typu gazety to znaczy, że jesteś w pułapce ego. Jeśli myślisz, że bardziej "uduchowione" jest słuchanie muzyki klasycznej lub kojących dźwięków natury, a osądzasz każdego kto wciąż słucha muzyki popularnej to znaczy, że jesteś w pułapce ego. Jeśli myślisz, że bardziej "uduchowione" jest praktykowanie jogi, reiki, medytowanie, kupowanie uzdrawiających kryształów, bycie weganinem i czytanie oświeconych książek, a osądzasz każdego kto nie robi wszystkich tych rzeczy to znaczy, że jesteś w pułapce ego. Bądź świadoma / świadomy poczucia wyższości. Obłudne wywyższanie się jest największą wskazówką, że tkwisz w pułapce ego. Ono uwielbia prześlizgiwać się tylnymi drzwiami. Wykorzysta jakąś szlachetną ideę, a potem tak ją przeinaczy na swój sposób, że skończy się to tak, iż zaczniesz czuć się lepsza / lepszy od innych; zaczniesz z wyższością patrzeć na tych, którzy nie podążają twoją "właściwą duchową ścieżką". Wywyższanie się, osądzanie i potępianie nie mają nic wspólnego z prawdziwym rozwojem dachowym.

poniedziałek, 15 stycznia 2018

Zmiana stymuluje różne części mózgu, a przez to zwiększa się kreatywność i jasność umysłu. Możesz zacząć od niewielkich zmian w codziennych, zwykłych czynnościach i przyzwyczajeniach. Możesz zrobić przemeblowanie w mieszkaniu. Możesz zacząć chodzić na dodatkowe zajęcia, podczas których cieszyć się będziesz swoim hobby i poznasz nowych przyjaciół. Możesz zmienić trasę, którą codziennie udajesz się do pracy. Każda zmiana ma znaczenie i pozwoli ci rozruszać twoją energię, zwłaszcza jeśli masz wrażenie, że utknęłaś / utknąłeś i nie możesz ruszyć do przodu. Nawet małe zmiany są początkiem nowej drogi, która docelowo może doprowadzić cię do czegoś wielkiego.

niedziela, 14 stycznia 2018Tybetański Mistrz Djwhal Khul powiedział: "Wszystkie choroby są rezultatem powstrzymania Życia Duszy. Sztuka uzdrowiciela polega na uwolnieniu Duszy, aby mogła przepływać przez agregat organizmów, które stanowią jakąś szczególną formę. Prawdziwe i trwałe uzdrowienie ma miejsce wtedy gdy życie Duszy może bez przeszkód i utrudnień przepływać przez każdy aspekt formy. Następnie może ją ożywić."
Oznacza to, że im bardziej obfity jest przepływ duchowej energii przez ciało tym szybsze następuje uzdrowienie.
Dusza jest iskrą pochodzącą z uniwersalnego płomienia, który nazywany jest Bogiem. Bóg wypuszcza tę część z Boskiej Głowy, ta część następnie inkarnuje w niższym planie, na Ziemi. Jako przedłużenie Boga nasza Dusza jest w stanie permanentnego zdrowia, w stanie długotrwałej świadomości, spokoju, miłości i błogości. Możemy nie być w pełni tego świadomi, ale w głębi istoty wiemy, że jest w nas ten stan spokoju.
Gdy szukamy zdrowia, spokoju i szczęścia w fizycznym świecie nie zdajemy sobie sprawy jak blisko jesteśmy prawdziwego zdrowia, sukcesu i szczęścia ponieważ nie spoglądamy do naszego wnętrza. Jednak gdy stajemy się świadomi ograniczeń fizycznego ciała i niedoskonałości materialnego świata wówczas nasza wewnętrzna wiedza o tym wewnętrznym stanie spokoju i zdrowia staje się coraz bardziej wyraźna.
Wiele jest dróg, za pomocą których budzi się duchowa świadomość. Często dzieje się gdy ktoś przechodzi poważny życiowy kryzys. Często także zdarza się, że  ktoś osiągnie światowe sukcesy, sławę, wielkie bogactwo itd., ale przychodzi taki moment gdy ta osoba zaczyna zastanawiać się po co jej wszystko to, co powierzchowne.
Niezależnie od tego jak dojdziemy do świadomości wszyscy mamy w sobie tę nieodłączną potrzebę  "powrotu do Źródła"; potrzebę kontaktu z Duszą, by mieć dostęp do wewnętrznego spokoju i zdrowia. Poniżej znajduje się krótka, ale potężna medytacja, która pozwoli ci doświadczyć przebłysku duchowej natury twojej Duszy.


Usiądź w zaciemnionym pokoju, zamknij oczy, zrelaksuj ciało, oddychaj głęboko, spokojnie i rytmicznie.
Wyobraź sobie złoty płomień znajdujący się nad twoją głową. Z zamkniętymi oczami spójrz na ten płomień i powiedz:


"Ja nie jestem ciałem; ciało jest pojazdem dla Duszy. Nie jestem moimi emocjami i myślami; one są tylko produktem Duszy. Nie jestem nawet umysłem. Umysł jest po prostu instrumentem Duszy. Jam Jest Duszą ! Jam Jest istotą Boskiej Inteligencji, Boskiej Miłości i Boskiej Mocy. Jam Jest połączeniem z Bogiem. Jam Jest jednością z Bogiem. Jam Jest jednością ze wszystkim. Jam Jest Duszą!".

Powtórz to wszystko dziewięć razy. Pozwól sobie kompletnie rozpuścić się w złotym płomieniu. Trwaj w spokoju.
(Jeśli czujesz, że będzie to dla ciebie pomocne możesz wcześniej nagrać dziewięć razy powyższe afirmacje i odtwarzać je podczas medytacji).

 

Podczas tej medytacji doświadczysz wewnętrznego spokoju i ekstremalnej mentalnej jasności. Uświadomisz sobie, że nie jesteś ciałem, emocjami czy myślami. Nawet jeśli zniknęłoby twoje ciało czy myśli pozostaniesz TY / JAM JEST. Doświadczysz także większej wolności i lekkości. Praktykuj tę medytację codziennie zwłaszcza jeśli przechodzisz fizyczny czy psychologiczny kryzys. To pomoże ci w procesie "powrotu do domu"; do twojej Wiecznej Jaźni.

sobota, 13 stycznia 2018

“Odkryłem, że  poprzez zmianę skupienia uwagi staję się tą rzeczą, na którą patrzę i doświadczam tego rodzaju świadomości, którą posiada ta rzecz. Staję się wewnętrznym świadkiem tej rzeczy. Nazywam tę zdolność wchodzenia w innych ogniskowymi punktami świadomości, miłością - możesz nadać temu dowolne nazwy.

Miłość mówi: ‘Jestem wszystkim’. Mądrość mówi: ‘Jestem niczym’. Między tymi dwoma stwierdzeniami płynie moje życie. Ponieważ w dowolnym punkcie czasu i przestrzeni mogę doświadczać zarówno z perspektywy subiektywnej jak i obiektywnej. Wyrażam to mówiąc, że zarówno jestem jak i nie jestem, a także jestem poza tym wszystkim.”

Nisargadatta Maharaj


piątek, 12 stycznia 2018
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 252
| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
O autorze

O mnie !

Kontakt !

Wymiana energetyczna !

Dodaj do ulubonych

 Wejscie w przestrzen serca !

Instagram !

Anielski Swiat na Facebooku !