Anielskie horoskopy i przesłania. Medytacje, modlitwy i artykuły o tematyce ezoterycznej.
niedziela, 16 grudnia 2018

 

Duchowe przebudzenie to nie jest stan, doświadczenie czy cel do osiągnięcia w przyszłości. Jak nauczał Budda: to nie jest osiągnięcie  superczłowieka. Nie musisz podróżować do Indii, by je odnaleźć. To nie jest stan doskonałości zarezerwowany dla oświeconych istot, dla szczęściarzy, dla uprzywilejowanych. To nie jest doświadczenie poza ciałem. Nie jest do tego wymagane życie w jaskini i odcięcie się od tego świata. Nie może być ci przekazane przez jakiegoś guru; nie może być ci zabrane i nie możesz tego utracić. Nie musisz być niczyim uczniem czy wyznawcą.
To jest stałe i starożytne zaproszenie - w każdym momencie twojego życia  - by objąć siebie dokładnie taką jaką / takim jakim jesteś ze wszystkimi twoimi wspaniałymi niedoskonałościami. Tu chodzi o bycie obecną / obecnym w teraźniejszości; wyjście z epickiej historii przeszłości i przyszłości  ("historia mojego życia") i zanurzenie się w teraźniejszości wiedząc, że nawet twoje uczucia o nieakceptowaniu są tutaj akceptowane.
Duchowe przebudzenie to radykalne otwarcie się na ten nadzwyczajny dar życia i objęcie tak bólu  jak i radości; błogości i smutku; ekstazy i przytłoczenia. To wiedza, że ty sama / sam w sobie jesteś życiem - potężnym, przebudzonym, żywym, wolnym i nigdy nie oddzielonym od Całości.

Często najtrudniejsze dla nas jest zaakceptowanie siebie takimi jacy jesteśmy. Ale to właśnie w tym punkcie wydarza się cała zmiana i akceptacja. Żyjemy w społeczeństwie, które wytyka nam nasze niedoskonałości zwykle po to, by namówić nas do kupienia czegoś. Ludzie pomijają piękno, które w nich jest i dostrzegają wyłącznie to, co “trzeba poprawić”. Jednak zdarza się, że to właśnie jakaś “niedoskonałość” czyni człowieka szczególnie atrakcyjnym i nie powinna być ona traktowana jako słabość. Nie pozwól, by społeczeństwo dyktowało ci jaki masz mieć poziom własnej wartości. Stań się świadoma/ świadomy swoich pozytywnych cech. Gdy zaakceptujesz siebie w ten sposób możesz dalej zdecydować czy zmiana jest potrzebna, by stworzyć zdrowsze i bardziej spełnione życie. Z pełną akceptacją siebie, ze zdrowym poczuciem własnej wartości dokonujesz wyborów płynących z twego wnętrza, a nie ulegasz zewnętrznym naciskom. Bądź świadoma/ świadomy tego jak postrzegasz siebie. 

sobota, 15 grudnia 2018

 

"Głęboka żeńskość. Tajemnica świadomości. Ona, która jest życiem pragnie naszej transformacji tak jak my tego pragniemy. Trzyma się z tyłu pozwalając nam dokonywać wolnego wyboru od czasu do czasu wysyłając nam synchroniczne zdarzenia, choroby, narodziny i śmierć...Ale gdy tworzymy przestrzeń dla Niej natychmiast wkracza we wszystkie puste miejsca i ogarnia nas pragnieniem życia i ekspresji. Tego właśnie Ona pragnie; po to tu jesteśmy, aby doświadczać Żeńskości poprzez siebie. Musimy po prostu zwolnić tempo i odkryć gdzie umieścić naszą świadomą uwagę. I to jest właśnie to: nasza chęć do ponownego spojrzenia; nasza chęć do umieszczenia świadomości w naszych miejscach nieświadomości, aby wyrazić to czego zawsze unikaliśmy - to właśnie rozpoczyna proces odblokowania i dzięki temu Żeńskość może przepływać.”


Lucy H. Pearce

piątek, 14 grudnia 2018

W swoim sercu rozważ następującą kwestię: istnieje Bóg, który jest czystą Miłością, Światłem i Perfekcją. Bóg stworzył ciebie. Stworzył ze Swej energii i świadomości. Zawierasz się w Bogu, a Bóg zawiera się w tobie. W rdzeniu swej prawdziwej istoty jesteś kompletna / kompletny i doskonała / doskonały. Twoim zadaniem jest rozwijać się, przejrzeć przez wszelkie iluzje i wznosić swą świadomość na coraz wyższy poziom na drodze do odkrycia uniwersalnej Prawdy. 

czwartek, 13 grudnia 2018

 

Na drodze rozwoju duchowego wierzy się, że wyzwania (trudne sytuacje ) są naszymi nauczycielami. Wdzięczność za takie doświadczenia, umiejętność błogosławienia ich i znajdowania ukrytego w nich daru pomoże ci przekroczyć te życiowe doświadczenia. Gdy wiesz, że życiowe trudności nie są karą, ale lekcjami jesteś w stanie uczyć się z nich. Gdy rozumiemy, że życie składa się ze wzrostu wtedy trudne sytuacje nie zaskakują nas, ale zamiast tego sygnalizują, że przed nami okres wytężonej pracy.

Wiara w to, że każda trudność zawiera błogosławieństwo pomoże  ci zaakceptować rzeczy, których nie możesz zmienić. Wtedy idziesz przez burzę wiedząc, że za burzą jest spokój i może nawet tęcza.

Ujrzenie błogosławieństwa w przerabianej lekcji wymaga czasu. W międzyczasie kultywuj wdzięczność i wiarę, że wyjdziesz z tego silniejsza / silniejszy i mądrzejsza / mądrzejszy. Wdzięczność pomaga również w wybaczeniu sobie i innym.

 

środa, 12 grudnia 2018

 

Bogactwo, nieskończone bogactwo to jedna z głównych cech Boga. Wszędzie gdzie spojrzysz z łatwością możesz dojrzeć przejawiające się bogactwo Wszechświata. Każdy człowiek - w tym również ty - może doświadczać w życiu wszelkiej obfitości - wystarczy ją zaprosić do swego świata i zjednoczyć się z nią.

"Moim przyrodzonym, danym mi od Boga prawem jest bogactwo. Z radością i łatwością przejawiam w moim życiu bogactwo teraz i zawsze."

wtorek, 11 grudnia 2018

Niektórzy uważają, że nauka zarezerwowana jest tylko dla dzieci i młodych ludzi. To bardzo ograniczające podejście. Wyższy poziom świadomości uznaje, że nauka to stała część życia. Każdy człowiek podczas swej życiowej podróży napotyka okoliczności do nauki, do osobistego wzrostu. Każdy nowy kawałek zdobytej wiedzy, doświadczenia wzbogaca nas i pomaga odkrywać coraz to głębsze warstwy nas samych. Umysł poszerzony, umysł otwarty nie wróci już do poprzedniego stanu.

poniedziałek, 10 grudnia 2018Nikt nie może uczynić cię szczęśliwą / szczęśliwym; nikt nie może uczynić cię nieszczęśliwą/ nieszczęśliwym. Raczej proszona / proszony jesteś, by spotkać się z tym czego istnienia w sobie nie chcesz uznać; by dotknąć to czego dotknąć nigdy nie chciałaś / chciałeś; by poznać wielką przestrzeń swojej żywotności.
Zrzucanie na innych odpowiedzialności za to jak się czujesz jest początkiem przemocy zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej, wszystkich konfliktów między ludźmi.
Uwolnij innych. Uszanuj życie w sobie. Naucz się obejmować swoje uczucia tak jak obejmuje się ukochane dziecko nawet jeśli ono wierzga i krzyczy, by zwrócić na siebie uwagę.
Celebruj życie w swojej samotności, wibrację w swoim rozczarowaniu, energię w swoim smutku. Uklęknij przed mocą swojej złości. 
Z tego miejsca głębokiej akceptacji nie stajesz się słaba / słaby i pasywna / pasywny. Wręcz przeciwnie. Wkraczasz teraz do świata z miejsca, w którym nie ma przemocy, a stąd bierze się ogromna twórcza moc i otwierasz się na możliwość głębokiego słuchania, szczerego dialogu i nieoczekiwanej zmiany.
Jesteś kompletna / kompletny. Nikt nie może ci tego dać ani zabrać.
Nie szukaj szczęścia. Bądź szczęściem. To jest twoja prawdziwa esencja.

niedziela, 09 grudnia 2018“Wiem, że są takie okresy w życiu, w których czujesz, że masz dosyć. Okresy, w których zastanawiasz się czy ludziom będzie w życiu lepiej bez ciebie. Okresy, w których zastanawiasz się czy byłabyś / byłbyś lepszą osobą gdybyś była / był kimś innym. Kimś mniej natrętnym. Mniej wrażliwym. Nie tak głośnym. Kimś bardziej akceptowanym. Bardziej tolerancyjnym. Kimś łatwiejszym. Rozumiem, że trudno jest zagłuszyć głos, który mówi ci, że coś jest nie w porządku z tą osobą, którą jesteś, ale chcę, żebyś zaufała / zaufał, że tak nie jest. Nie musisz się umniejszać czy znikać ze względu na kogoś innego. Możesz być osobą ogromną i głośną i otwartą. Możesz być osobą niemiłą i niełatwą do zdefiniowania. Możesz używać swojego głosu i mówić swoją prawdę. I co bardzo ważne: masz prawo zająć przestrzeń.  Nie pomimo tego kim jesteś, ale ponieważ jesteś. Ponieważ - chociaż nie zawsze jesteś w stanie to dostrzec - masz wiele wspaniałych rzeczy do zaoferowania temu światu. Ponieważ istniejesz, a co za tym idzie: liczysz się. Nawet jeśli się z czymś zmagasz. Nawet wtedy gdy jesteś trudna / trudny. Nawet jeśli niektórzy ludzie twierdzą inaczej. Twoja obecność na znaczenie. “

 

 


 

Daniele Koepke

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 277
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
O autorze

O mnie !

Kontakt !

Wymiana energetyczna !

Dodaj do ulubonych

 Wejscie w przestrzen serca !

Instagram !

Anielski Swiat na Facebooku !