Anielskie horoskopy i przesłania. Medytacje, modlitwy i artykuły o tematyce ezoterycznej.
środa, 26 października 2016

"Nici twojego życia i nici życia innych ludzi splatają się i tworzą piękny gobelin. Każdy związek, każde doświadczenie, każda emocja i myśl - wszystko to tworzy misterny, unikatowy wzór. Powstają wtedy mniejsze lub większe kawałki tkaniny istnienia, które łącząc się ze sobą tworzą piękny patchwork. Ta materia mieni się nieskończoną ilością barw i detali. Nie ma dwóch takich samych kawałków. Wszystkie te tkaniny zdobią Dom Boga - Ojca - Stwórcy i są ozdobą niezwykle cenną i bliską Jego Sercu. "

 

Przesłanie przekazała: Bożena Piotrowskawtorek, 25 października 2016

"Nie istnieje nic materialnego co nie pochodziłoby ze świata duchowego. To, czego ludzie doświadczają w zdrowiu i chorobie pochodzi z ich wewnętrznego nastawienia, ich myśli. Prawdziwe jest przysłowie: "O czym myślisz dzisiaj tym staniesz się jutro." Powinno być jasne, że jeśli jakaś sfera wypełniona jest złymi, zdeprawowanymi myślami kolejne pokolenia będą płacić za to fizyczną cenę. Prawdziwe jest powiedzenie: "Grzechy naszych ojców przejawią się w przyszłych pokoleniach.". Nie pozostanie bez konsekwencji fakt, że ludzie w dziewiętnastym wieku zaczęli myśleć w tak rażąco materialistyczny sposób, że odwrócili swoje umysły od wszystkiego co duchowe. Wszystko co ludzie myślą będzie mieć swoje konsekwencje. I nie jesteśmy tak daleko od czasu gdy określone choroby i epidemie pojawią się w ludzkim życiu! To co nazywamy nerwicą wydarzy się za przynajmniej pół wieku w ogromnym stopniu. Tak jak w czasach średniowiecznych pojawiły się cholera i trąd tak w przyszłości pojawią się psychiczne epidemie; choroby układu nerwowego w formie epidemii. Takie są konsekwencje faktu, że ludziom brakuje duchowej podstawy w życiu. Jeśli świadomość duchowości jest centralną częścią życia wtedy ludzie stają się zdrowi; wtedy ludzi patrzą na świat ze zdrowej perspektywy."

Rudolf Steiner (mistyk, filozof żyjący w latach 1861 - 1925)

poniedziałek, 24 października 2016

Anioł Partnerstwa mówi, że tam gdzie jest autentyczne partnerstwo nie ma dominacji. Ludzie zaangażowani w prawdziwie partnerski związek dzielą z radością swoje talenty, dary, zdolności w dążeniu do wspólnych celów. Anioł Partnerstwa pomoże ci utrzymać Boską równowagę w relacjach z osobami obecnymi w twoim życiu.Wszystko wibruje i porusza się w zgodzie z określonymi rytmami. Te rytmy ustalają pory roku, cykle, etapy rozwoju oraz ścieżki. Każdy cykl odzwierciedla regularność Boskiego Wszechświata.

 

„Wszystko płynie, wpływa i wypływa; wszystko ma swoje pływy; wszystko wznosi się i upada. Ruch wahadła manifestuje się we wszystkim. Miara ruchu wahadła w prawą stronę jest taka sama jak miara wahadła w lewą stronę. Rytm się kompensuje.” Kybalion

 

Prawo rytmu mówi, że energia we Wszechświecie jest jak wahadło. Cokolwiek porusza się w prawo musi poruszyć się także w lewo. Wszystko co istnieje zaangażowane jest w taniec... kołysze się, płynie, rusza się i powraca. Wszystko rozwija się lub umiera.

To prawo zauważyć można w cyklach ekonomicznych: są gorsze i lepsze okresy. Pory roku są w stałym przepływie od lata do zimy. Wszystko przechodzi przez cykle; wszystko ma swoje rytmy i ścieżki. To, co wydaje się być przypadkowe jest tak naprawdę bardzo uporządkowane. Prawo Rytmu zarządza ekonomią, zdrowiem, relacjami i duchowością. Załóżmy, że jesteś w szczytowej formie. Jeśli to sobie uświadomisz możesz przewidzieć, że w przyszłości twoje zdrowie trochę się pogorszy. Jednak zamiast postrzegać to pogorszenie jako coś złego możesz uznać to za znak, że twoje ciało wymaga odpoczynku. Wtedy - zgodnie z Prawem Rytmu - wzrośniesz do jeszcze lepszego i wyższego stanu potencjalnego zdrowia.

Mistrzowie wiedzą jak wznieść się ponad negatywne partie cyklu. Osiągają to nie ekscytując się niczym zanadto, a także nie pozwalając, by negatywne rzeczy zbyt mocno wniknęły w ich świadomość. Równowaga to klucz w mistrzowskim opanowaniu tego prawa. Nigdy nie pozwalaj, by twoje emocje zbyt mocno wychyliły się w jedną bądź drugą stronę. 

niedziela, 23 października 2016

"Dzisiaj pragniemy podkreślić jak niezmiernie ważną rolę odgrywa w rozwoju duchowym systematyczność.

Jako przykładu użyjemy domu, a konkretnie budowę domu. Wyobraź sobie, że budujesz dom. Gotowe są już fundamenty, zaczynasz stawiać ściany z cegły. Medytacja, którą praktykujesz każdego dnia to kilka cegieł w ścianie budowanego przez ciebie domu. Nietrudno więc uświadomić sobie, że jeśli codziennie wmurowujesz kilka cegieł to w stosunkowo niedługim czasie postawisz jedną ścianę, potem drugą, trzecią, kolejną, potem stworzysz dach, wstawisz okna, drzwi, a na koniec pięknie urządzisz swój dom. Jeśli jednak będziesz robić długie przerwy w budowie, jeśli będziesz budować od przypadku do przypadku to nie zauważysz efektów, a co więcej: to, co wybudowałaś / wybudowałeś do tej pory zamienić się może w ruinę. Tak więc jeśli medytujesz od czasu do czasu dokładasz swoje cegły zbyt rzadko, zbyt wolno, by zauważyć postęp. Jeśli dodatkowo po zakończonej medytacji nie panujesz świadomie nad swoimi myślami, czynami, słowami czy emocjami i wracasz do negatywnych schematów i nawyków to tak jakbyś wzięła / wziął kilof i systematycznie niszczyła / niszczył te ściany domu, które już w jakiś sposób udało ci się wznieść. Często przypominamy o tym, że mimo iż wszyscy ludzie wywodzą się z jednego Źródła i wszyscy jesteście Jednością to jednocześnie każdy z was jest indywidualną istotą. Dlatego tak ważne jest, by zwracać się do swojego wnętrza, by systematycznie pracować nad sobą i by przypomnieć sobie swoją doskonałą Boską naturę.

Błogosławimy was."

 

Przesłanie przekazała: Bożena Piotrowska
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 195
| < Październik 2016 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
O autorze

O mnie !

Anielskie wrozby !

Seanse indywidualne !

Swiadomosc rozwoju !

Moje prace !

Anielski Swiat na Facebooku !

Dodaj do ulubonych